Publikováno Led 11 , 2015 v Dům a byt

Vybíráme povlečení pro děti

1 Komentář
Vybíráme povlečení pro děti

V dnešním článku vám dáme několik rad a tipů, jak vybírat ložní povlečení. Pokud nemáte oblíbenou značku, které jste věrní, pravděpodobně vybíráte podle designu a samozřejmě také materiálu. Ostatně ten je důležitý zejména při výběru povlečení pro děti.

Materiál je základ

Povlečení pro děti by mělo být v prvé řadě kvalitní. To znamená, že při vyprání na šedesát stupňů nedojde k jeho odbarvení, nebo dokonce sražení. Naprostou klasikou je bavlněné povlečení, které vybírejte podle gramáže bavlny. Čím větší číslo, tím pevnější povlečení. Jednou z mála nevýhod bavlny je, že po vyprání ji musíte žehlit. Na druhou stranu pokud máte sušičku, stačí povlečení dobře složit a hned se můžete těšit z jeho krásy. Pokud máte mandl, je vhodné vybrat povlečení, které se zapíná na látkové knoflíky nebo speciální zipy. Velmi oblíbené zejména díky dostupnosti jsou peřiny a polštáře přehýbací, které nemají zapínání žádné a mandlem projedou, jako po másle.

Bavlna nebo krep?

Bavlněné povlečení nabízí spoustu motivů, zejména dětských. Výjimkou nejsou ani licenční obrázky, jako je krteček, Rákosníček a podobně. Pro teenagery se hodí moderní motivy jako je upíří sága a podobně.

Krepové povlečení sice není až tak designové a většinou nabízí spíše geometrické tvary a motivy, ale jeho velkou výhodou je fakt, že se nemusí žehlit. Je vzdušné, a proto se hodí zejména na letní období.

Bavlněné, ale i krepové dětské povlečení koupíte v klasickém rozměru, ale i v rozměru pro dětské postýlky. Rodiče ale nemusí zoufat, protože ti mohou nakoupit povlečení také v mnoha dekorech a navíc na klasické, ale také prodloužené výplně nebo dokonce francouzské deky pro dva.

Jakou značku vybrat?

Na našem trhu je spousta značek, které nabízejí přesně to, co hledáte. Velmi moderní jsou zvířecí fotografické motivy, geometrické tvary a odstíny fialové a v neposlední řadě také japonské motivy.

Jeden komentář → “ Vybíráme povlečení pro děti ”


  1. Lenka

    4

    Je, ta jsou krásná. Rákosníčka jsem sháněla, ale nesehnala :( . Určitě to poctivě prostuduji. Nedávno jsme kupovali Krtečka a Bolka a Lolka, ale jestli tam najdu toho Rákosníčka, jdu do něj :)


Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv