Publikováno Led 03 , 2015 v Zboží

Vybíráme granule pro pejsky

0 Komentářů
Vybíráme granule pro pejsky

V dnešním článku se zaměříme na naše čtyřnohé kamarády. Tak trochu pod lupou se podíváme na výběr granulí pro psa. Vhodné krmivo je totiž alfa a omega zdraví, ostatně podobně jako u lidí. Pokud máte pocit, že svému psovi kupujete nejdražší granule na trhu a tím máte zaručeno, že pes dostává přesně to, co potřebuje. Pokud se rozhodnete psovi vařit, pak vězte, že je to docela alchymie a rozhodně to není pro každého.

Pes je masožravec

Ano, už dávno už psa nekrmíme zbytky z kuchyně, i když mnozí z nás svému kamarádovi sem tam „přilepší“. K vidění je také spousta hodně obézních pejsků, psů se škaredou srstí, lámavými drápky a dalšími obtížemi. Psům se nevyhýbají krom kožních problémů ani různé druhy zažívacích problémů i alergií. Tomu všemu ale lze předcházet výběrem vhodného krmiva.

Pár rad, jak vybrat krmivo

Jak vybrat krmivo je otázka za všechny peníze. Zohlednit musíte stáří psa a samozřejmě jeho rasu. Hodně krmiv teď cílí na lidi, kteří moc dobře vědí, že pes je masožravec, a proto ho nechtějí krmit obilovinami, které jsou zejména v levných granulích zastoupeny ve velkém množství. Už i u nás ale seženete granulky, které respektují psa jako masožravce. Pokud chcete mít doma všežravce, pak si pořiďte prase!

Důležitým parametrem u granulí je obsah masa a bílkovin jako takových. Zejména u rostoucích zvířat, ale také třeba těhotných a kojicích fen, je to asi nejdůležitější ukazatel. Pokud váš pejsek má nějaké to kilečko navíc, pak je pro vás směrodatný také obsah tuku. Nic nezkazíte, pokud budete psíkovi kupovat krmivo light – tedy se sníženým obsahem tuku.

Krmivo pro dospělé psy tedy vybráno máme. Ovšem zapomínat nesmíme ani na štěňata, nebo staré psy. Ti by měli mít něco jako šetřící dietu u lidí. Granule by měly být dobře stravitelné a neměly by zatěžovat především játra.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv