Publikováno Úno 20 , 2013 v Dům a byt

Venkovní žaluzie

0 Komentářů
Venkovní žaluzie

Bydlení je často propírané téma nejenom na našem webu. Každý by chtěl bydlet ve svém. To s sebou samozřejmě nese radosti i starosti. Sice nemusíte platit nájem a nemusíte mít pocit, že i obyčejným vymalováním zhodnocujete nemovitost někomu jinému, na druhou stranu nemusíte řešit opravy, havárie a podobně. Většina mladých lidí v dnešní době láká bydlení v novém domku. Novostavby mají samozřejmě spoustu výhod a v neposlední řadě i finanční. Oprava starého domu totiž mnohdy vyjde dráž, než stavba nového. U novostaveb navíc můžete využít nové technologie a vychytávky, které je potřeba řešit pokud možno během hrubé stavby.

Výjimkou není ani předokenní stínění, tedy venkovní žaluzie. Jak již bylo řečeno, i venkovní žaluzie, stejně jako třeba vrata do garáže, je lepší řešit ihned v prvopočátku. Předokenní rolety pak lze zakomponovat přímo do fasády domu, takže v žádném případě nevypadají rušivě. Kvalitní předokenní rolety a žaluzie jsou velmi vítaným doplňkem i nízkoenergetických a pasivních domů. Zabraňují totiž úniku tepla v zimě a v létě předcházejí přehřívání interiéru. Náklady na vytápění nebo klimatizování interiéru bychom mohli také připočíst k celkové investici do žaluzií. Na webových portálech mnoha výrobců, jako je společnost Univers, najdete službu předokenní žaluzie ceník, kde si jednoduše odhadnete, na kolik venkovní žaluzie přijdou.

V neposlední řadě ale musíme zmínit i bezpečnostní hledisko. Žaluzie venkovní mohou odradit nejednoho zlodějíčka, který by si váš domek vyhlédl například v době, kdy jste na chalupě nebo na dovolené. Žaluzie tedy nejenom stíní a mohou navodit i téměř úplnou tmu, ale také šetří vaše peníze a plní bezpečnostní opatření.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv