Publikováno Lis 30 , 2014 v Dům a byt

Úniky tepla lze lehce eliminovat pomocí lamelový clon

0 Komentářů
Úniky tepla lze lehce eliminovat pomocí lamelový clon

Snad každá firma řeší náklady na svůj provoz. Výdaje na elektrickou energii a topení jsou rok od roku vyšší a s tím rostou přímou úměrností právě i náklady. Úniky tepla například při nakládání zboží jsou obrovské, a proto byste se měli snažit najít správné řešení, díky kterému ušetříte a ještě nebudete zbytečně plýtvat a zatěžovat naše životní prostředí.

Velmi často jsou v provozech využívány plastové lamelové clony, jež dokážou bez použití vrat či dveří zamezit velkým únikům tepla. Dokonce se uvádí, že s pomocí clon na chladících nebo mrazících systémech v  potravinářském průmyslu, lze ušetřit až 50% elektrické energie oproti množství, které by bylo spotřebováno při provozu bez lamelových clon. Kromě šetření elektrické energie se také chladící stroje mnohem méně opotřebovávají, získají vyšší životnost a sníží se u nich i frekvence oprav.

Kromě využití v potravinářství mají lamelové clony své místo i v průchodech či průjezdech v mnohých výrobních halách. Ať se jedná o únik teplého nebo naopak klimatizovaného vzduchu v letních měsících, účinnost je stejná. Výhodou je rychlé přemisťování těmito prostory, než kdyby zde byla nainstalována vrata nebo dveře v případě průchodů. Protiprůvanové clony také zamezí vniku hmyzu nebo ptáků do hal, kde by mohli způsobit nepříjemnosti a narušit tak chod provozu z hlediska hygieny.

Co se týče samotného složení, dá se celý systém rozdělit na dvě hlavní části. Tou první je montážní lišta a tou druhou jsou samotné pruhy z PVC, tedy lamely. U lišt lze zvolit ze dvou materiálů, buď plast a nebo pozink, který je vhodnější při instalaci clon do větších otvorů z důvodu nosnosti tíhy PVC lamel.

Spolehlivou firmou, jež dodává na český trh lamelové clony, je společnost RONAX DEVICES. Byla založena v roce 2007, protože v oblasti zamezování úniků tepla pomocí PVC clon byla na českém trhu značná mezera. Před distribucí tohoto zboží do České republiky je jeho účinnost vyzkoušena na trhu USA právě v oblasti chladírenství.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv