Publikováno Kvě 04 , 2015 v Služby

Těšíte se na filmové premiéry?

0 Komentářů
Těšíte se na filmové premiéry?

Kdo by neměl rád filmy. Mnoho filmových fandů se těší na nové filmy 2015. Ne každý má samozřejmě stejný filmový vkus a ne každému se líbí to, čím nás zavaluje americký filmový průmysl. Pozor, tím samozřejmě nechceme říct, že každý americký film rovná se bezduchá střílečka nebo slaďák bez nápadu. Mnohé hollywoodské trháky se staly doslova klasikou. Přesto je příjemné, když do našich kin zavítá film evropské provenience nebo film třeba australský. Příkladem je původní trilogie s nepřekonatelným Melem Gibsonem, ze kterého filmy udělaly hvězdu první kategorie.

A právě letos v květnu míří do českých kin pokračování tohoto post-apokalyptického akčního filmu. Pod scénářem a režií je podepsán George Miller. Místo, kde se děj odehrává, zůstává stejné – ta nejdrsnější poušť na zemi. I zápletka zůstává stejná, tedy boj skupin šílenců o život a základní životní potřeby. Teď bude hodně záležet na výkonu, který podá „nový“ hlavní hrdina v podání Toma Hardyho. Tom si prý s Gibsonem zašel na oběd, probrat roli a zjistit jak se mu zamlouvá jeho nástupce. Toma Hardyho pak měl Mel Gibson údajně označit za ještě většího šílence, než je on sám. No, uvidíme, posoudíme. Každopádně nás filmové diváky určitě čeká smršť kolizí, soubojů, výbuchů, kaskadérských výkonů a úžasných speciálních efektů. O tom, že to bude vizuálně zajímavá podívaná, není pochyb. Poušť je totiž sama o sobě dost fotogenická. A jako téměř v žádném dobrém filmu, ani zde nemůže chybět krásná, trochu temná žena. Tentokrát to bude Furioso, kterou ztvárnila Charlize Theron.

A teď trochu z jiného soudku, i když tento film také patří mezi premiérové filmy 2015. Pokud se těšíte na každý nový český film, vyrazte v červnu na trochu netradičně pojatou podívanou na motivy klasické pohádky Boženy Němcové „Sedmero krkavců“. Herecké obsazení s řadou zvučných jmen, jako jsou Martha Issová, Zuzana Bydžovská, Erika Guntherová a další společně s režií Alice Nellis jsou už téměř zárukou kvality. V každém případě musíme na našem malém rybníčku chválit za každý nový divadelní počin.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv