Publikováno Říj 12 , 2011 v Dům a byt

Tepelná čerpadla

0 Komentářů
Tepelná čerpadla

Protože nehrozí snižování cen energie, ba naopak, mnoho z nás přemýšlí jak snížit náklady na vytápění. Volba správného typu vytápění může ušetřit z rodinného rozpočtu až desítky procent ročně. Člověk se v takových případech obrací k přírodě a s tím souvisí také využití různých druhů tepelných čerpadel.

Vytápění i klimatizování tepelnými čerpadly je nejen ekonomické, ale také ekologické. Krom nízkých provozních nákladů a ekologické šetrnosti jsou čerpadla velmi nenáročná na obsluhu. Proškolený pracovník vám čerpadlo nastaví přesně podle vašich potřeb a pak už se nebudete muset o nic starat.

Nejdůležitější je ale volba správného druhu čerpadla. Existuje totiž několik typů, jako jsou tepelná čerpadla vzduch-vzduch, tepelná čerpadla vzduch-voda, ale také čerpadla země/voda a čerpadla voda/voda.

Co se preferovaných značek týče, nejprodávanější jsou tepelná čerpadla Panasonic, Midea, Daikin, Altherma nebo Sanyo. Příkladem mohou být tepelná čerpadla Panasonic Aquarea, která nabízejí možnost připojení zásobníku teplé užitkové vody. Hlavní výhodou ale je jednoduchost připojení, protože je možnost instalace pouze k systému topení a nevyžaduje přípojku chladivového potrubí.

Všechna tepelná čerpadla pracují na principu předávání tepla od venkovního nízkopotenciálního tepla, které díky výměníku předávají teplo vzduchu nebo vodě. K tomu je samozřejmě zapotřebí část vyrobené energie. Vyrobená energie ale zdaleka pokryje i tyto potřeby.

klima rapid

Pro více informací navštivte web klimarapid.cz nebo využijte zelené linky 800 100 343. Zboží můžete také zakoupit on-line v e-shopu obchod.klimarapid.cz

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na
redakce@infomanie.cz

Provozovatel portálu:

ALIDA, spol. s r.o. V lípách 157, Mnichovo Hradiště

Telefon : +420 724 192 819

E-mail : info@alida.cz

Archiv