Publikováno Lis 21 , 2014 v Služby

SVF buňky – převrat v oblasti léčby artrózy

0 Komentářů
SVF buňky – převrat v oblasti léčby artrózy

S vzrůstajícím věkem roste i procento lidí, kteří trpí onemocněním pohybového aparátu. Klouby se za celý život opotřebovávají a začínají vypovídat službu, což se projevuje i velmi silnou bolestí. Problémy s pohybem může mít, ale i člověk mladšího věku, pokud má zvýšenou fyzickou zátěž, vrozené předpoklady pro onemocnění kloubů, nebo žije nezdravým životním stylem.

Artróza je onemocnění, při kterém dochází k redukci chrupavky. Díky chrupavce se zdravý kloub pohodlně a bezbolestně pohybuje, při její ztrátě bez obnovování je ale pohyb ztížen a dostavují se silné bolesti při jakémkoliv pohybu. Postižena mohou být všechna pohyblivá spojení v těle s ohledem na jejich opotřebení během života.

Doktor Centelo působící na klinickém pracovišti v Coloradu v USA, přišel s velmi dobrými výsledky po desetileté práci a výzkumu v oblasti léčby artrózy. Pacientům byly aplikovány SVF buňky, což jsou stavební jednotky živé hmoty s velmi vysokým počtem mezenchymálních kmenových buněk, jež zapříčiní obnovu chrupavky a tím i zlepšení stavu pacientů postižených artrózou.

Jedná se o nespecifické buňky odebrané z těla pacienta a dále aplikované do postiženého kloubu, kde se přemění na chondrocyty, útvary potřebné pro obnovu chrupavky. Tyto nediferencované buňky má v těle každý člověk. Konkrétně se ve velkých počtech nacházejí v kostní dřeni nebo v tukové tkáni odkud jsou odebrány a umístěny do kloubu. Jedná se o velmi účinnou metodu, jež dokáže pacienty s pokročilým stádiem artrózy ubránit před složitými operacemi a výměnou celého kloubu. Úspěšnost léčby je velmi vysoká, například u těžké artrózy kolene pocítilo zlepšení o polovinu až 89 procent ošetřených pacientů.

Léčba kmenovými buňkami je ověřená metoda vyvinuta odborníky, lékaři, kteří se výzkumu v oblasti léčby artrózy věnují mnoho let. Proto se nemusíte bát, že se jedná o nepotvrzenou či neúčinnou metodu, které byste neměli věřit. Díky kmenovým buňkám se může chůze stát zase bezbolestnou.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv