Publikováno Úno 15 , 2012 v Dům a byt & Služby & Zajímavosti & Zdraví

Sauny do domácnosti

0 Komentářů
Sauny do domácnosti

Také milujete sauny? Pokud ano, gratulujeme. Jde totiž o velmi vyhledávaný relax, který je prospěšný našemu fyzickému i psychickému zdraví. Co se naší duševní pohody týče, strávíte dobrou hodinku v klidu. Atmosféru mohou dokreslit různé vonné oleje a samozřejmě také svíčky a dobré pití. Samozřejmě, že nealkoholické, protože alkohol se v souvislosti se saunou vůbec nedoporučuje. Naopak se doporučuje čistá voda nebo ředěné přírodní šťávy. Do sauny nechoďte ani hladoví, ani přejezení. Je třeba si dát menší svačinku asi dvě hodiny před samotným saunováním. Pokud dodržíte tato jednoduchá pravidla, přinese vám sauna opravdovou pohodu.

Sauny by měli navštěvovat jen zdraví lidé, protože dochází ke stahování a roztahování cév. Takto se procvičuje kardiovaskulární systém. Díky vyplavování bílých krvinek také dochází k aktivizaci imunitního systému, který čeká v nabuzeném stavu na odvrácení případných infekcí, které na nás od jara do podzimu čekají na každém kroku.

Klasické sauny vs. infrasauny

Klasické, chcete-li finské sauny, jsou pravděpodobně nejoblíbenějším typem saun. Jedná se o suchý typ saun, ve kterých si užijete teplotu kolem 90ti stupňů. Saunovací kameny ohřívají vzduch, který následně ohřívá i předměty a osoby uvnitř sauny. Právě velmi horký vzduch je ale příčinou, proč se návštěva klasické sauny nedoporučuje pro kardiaky nebo třeba astmatiky. Rovněž malé děti by měly spíše navštěvovat infrasauny, ve kterých není ohříván vzduch, ale přímo předměty nebo osoby. Infrasauny sou vytopeny asi na 50 stupňů. Prodej saun nabízí domácí infrasauny v mnoha velikostí a tipů. Pro domácí použití jsou nejvyhledávanější infrasauny, které nezabírají mnoho místa-tedy pro jednu až dvě osoby. Výjimkou ale nejsou ani rodinné infrasauny, tedy pro čtyři osoby.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na
redakce@infomanie.cz

Provozovatel portálu:

ALIDA, spol. s r.o. V lípách 157, Mnichovo Hradiště

Telefon : +420 724 192 819

E-mail : info@alida.cz

Archiv