Publikováno Čer 28 , 2015 v Zajímavosti

Rvačka mezi psy…

0 Komentářů
Rvačka mezi psy…

…jak se jí vyhnout a jak ji ukončit?

Některá psí plemena jsou stvořená pro boj, takže se s ostatními pejsky rvou častěji. Ale to neznamená, že zrovna ten váš se do žádné bitvy nepřiplete. Záleží na tom, jak ho máte vycvičeného, a také na jeho temperamentu. Otázkou není, zda je váš pes hodný nebo ne, otázkou je, zda si temperamenty dvou psů sednou nebo ne.

Zkuste konfliktům předcházet

Úplně nejlepší by bylo, kdybyste svého psa vodili na vodítku. Pak ho totiž kdykoliv, když se přiblíží jiný pes, můžete přitáhnout blíž k sobě. Rovněž se vyplatí nebrat s sebou na procházky do parku a jinam, kde očekáváte setkání s dalšími psy, žádné hračky. Hračka by mohla zaujmout i jiného psa. Ve veřejných parcích svému čtyřnohému mazlíčkovi neházejte žádný předmět a netrénujte povel „přines“. Nikdy nevíte, kam předmět hodíte a s kým o něj váš pes bude muset bojovat.

Co dělat, když už k boji dojde

Je potřeba od sebe psy co nejrychleji odtrhnout. Existuje k tomu několik metod, záleží na tom, zda jste u rvačky přítomni sami a co máte k dispozici za vybavení. Některé tipy fungují jen na určité rasy (například u pitbullů se radí vložit do tlamy klacek a pokusit se jej zlomit), ale my se podíváme na ty univerzální.

Polijte bojující psy studenou vodou. Úplně nejlépe funguje proud vody z hadice, ale můžete vyzkoušet i vylít vodu z kýble.

Postříkejte je vodou s octem. Pokud máte doma děti, půjčte si vodní stříkací pistoli a naplňte ji vodou s octem.

Dvě výše uvedené rady však vyžadují trochu přípravy (běžně s sebou nenosíte vodu s octem ve stříkací pistoli nebo rovnou zahradní hadici) a v případě, že nejste doma, budou se hodit následující rady.

Použijte pepřový sprej. Vyrábí se přímo pepřové spreje proti psům, které jim neublíží. Bude to trochu štípat, ale pes nebude mít žádné zdravotní následky.

Zkuste paralyzér. Podobně fungujícím zařízení jsou paralyzéry. Dělá se jich mnoho druhů, mini paralyzéry se vejdou do kabelky, jiné jsou rovnou v kombinaci s pepřovým sprejem. Ani ty psovi vážně zdravotně neublíží.

A když nemáte po ruce nic z toho? V nejhorším případě chytněte psa za slabiny. Jestliže nejste u bitky sami, zkuste každý chytnout jednoho psa za ocas nebo zadní nohy a odtáhnout ho. Ale snažte se držet pryč od hlavy, je tu určité riziko, že vás pes ve vzteku pokouše. I když je na vás, jako svého majitele, jinak hodný.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv