Publikováno Pro 07 , 2012 v Dům a byt & E-shopy & Služby & Zajímavosti & Zboží & Zdraví

Příprava nápojů

0 Komentářů
Příprava nápojů

Nejlepší dárky jsou takové, které jsou ekonomické i ekologické, na tom se jistě všichni shodneme. Ovšem vybrat dárek, který se pod stromečkem nesejde několikrát, není zrovna jednoduché. Také se může jednat o nevhodný dárek nebo dárek, který už obdarovaný má. Hodně z nás proto sáhne po poukázkách ať už na zboží, nebo na služby. Zdaleka nejoblíbenější jsou ale tzv. hromadné dárky. To znamená, že koupíte jeden dárek pro celou rodinu. Musí to tedy být dárek, který se bude líbit všem, a všichni ho také budou využívat. Babičce a dědovi zkuste dát dárkový koš s luxusnějšími potraviny, a co se bližší rodiny týče, zdaleka nejvyhledávanější je elektronika. Právě na toto téma bude i dnešní článek.

Už vás nebaví mít doma místnost plnou odpadu v podobě pet lahví, které vám překáží až do té doby, než je vynesete do tříděného odpadu? Navíc neustálá spotřeba plastových lahví je krajně nešetrná k životnímu prostředí. Ostatně recyklace, tedy vynášení obalů do tříděného odpadu je to nejmenší zlo. Plast se poté totiž znovupoužije na výrobu recyklovaných předmětů. Mnohem horší je plast vyhodit do běžného odpadu.

Co tedy ale dělat, když si kupujete perlivou vodu? Pravděpodobně se plastovému obalu nevyhnete. Sice by se dala voda prodávat ve skleněných lahvích, byly by však hodně nepraktické. Těžké, snadno rozbitelné.

Tím nejlepším řešením může být v dnešní době již běžně používaný přístroj soda stream. Funguje na principu běžného sifonu, který dnes již v mnoha domácnostech jen tak nenajdete. Vyrobíte si s ním tedy perlivý nápoj, který si následně přelijete do speciálních lahví, které jsou z tvrdého plastu, a proto nejsou pouze na jedno použití.

Přístroj sodastream funguje pomocí vyměnitelných tlakových bombiček, které jsou plné oxidu uhličitého, kterým vodu obohatí, a tak vznikne perlivá voda, či limonáda.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv