Publikováno Bře 05 , 2012 v Dům a byt & Služby & Zajímavosti

Podlaha, která dokonale vyjadřuje charakter místnosti

0 Komentářů
Podlaha, která dokonale vyjadřuje charakter místnosti

Výběr konkrétního druhu podlahy je docela zásadní problém při zařizování interiéru. Při správné volbě si zajistíte pocit pohodlí a příjemné atmosféry. V opačném případě si přivodíte spoustu starostí a nespokojenosti.

Jistou klasikou a dlouholetou stálicí na trhu jsou dřevěné podlahy, které mohou při správném zacházení sloužit i desítky let. Možná že i na opak, neboť dřevo, s přibývajícím stářím, roste do krásy. Dřevo, i když položené na zemi, nepůsobí chladně a je velmi příjemným materiálem, neboť do sebe dokáže tzv. nasáknout teplo. Na podlahu se však nehodí ledajaké dřevo. Měli byste vybírat z druhů, které jsou dostatečně tvrdé, abyste předešli zbytečným rýhám, které při běžném používání vznikají.

Jestliže ale nechcete spoléhat na klasicky dřevěné podlahy a máte rádi jednoduchou hladkost povrchu, můžete zvolit plovoucí podlahy. Tento typ charakterizuje především dokonalá akustická izolovanost, což v praxi znamená nepřenášení hluku z jednotlivé místnosti do ostatních místností. Také cena tohoto typu podlah je finančně přijatelnější, než cena dřeva. Další výhodou může být snadná aplikace, či demontáž.

Plovoucí podlahy se v poslední době nejčastěji vyrábí z vinylu, který výborně odolává težkému zatížení. Můžete volit mezi velice reálně vypadajícími dekory. Například dekor dlažby, či dřeva.

Ve většině případů se dnes už nesetkáte s celoplošným lepením plovoucích podlah ke svému podkladu. Od dob svého vzniku totiž prošly velmi výraznými změnami. Necháte-li si tedy namontovat plovoucí podlahu, setkáte se spíše se zacvakáváním jednotlivých částí podlahy navzájem do sebe, při čemž samotné lepidlo ani nepotřebujete.

Ať už se rozhodnete jakkoli, zvažte rozhodně všechna pro a proti. Podlaha totiž, ač se to nezdá, značně určuje charakter místnosti.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv