Publikováno Srp 27 , 2015 v Finance

Počet společností stoupá na úkor živnostníků…

0 Komentářů
Počet společností stoupá na úkor živnostníků…

…máte už své „eserórčko“ i vy?

Je lepší podnikat na živnostenské oprávnění, nebo pod taktovkou vlastní společnosti? Obojí má svá pro i proti, nicméně obliba „eseróček“ rok od roku roste, a to právě na úkor živnostníků. V čem tkví hlavní výhody a jak začít podnikat co nejrychleji, aniž byste museli projít časově náročným administrativním procesem souvisejícím se založením společnosti? Odpovědi najdete v následujících řádcích. Zároveň vám prozradíme, proč se obrátit na renomovanou společnost Companies.cz.

Jaké jsou největší výhody s.r.o. oproti živnosti?

Hlavní výhoda plyne již ze samotného názvu. Společníci ručí za závazky jen do výše nesplaceného základního kapitálu, živnostníci naopak i celým majetkem. Pokud vás dříve od založení s.r.o. odrazovala výše počátečního vkladu, dnes již nemusí, protože od roku 2014 je minimum symbolická jedna koruna.

Společnosti s ručením omezeným mají lepší přístup k cizím zdrojům a výrazně lepší možnosti ohledně optimalizace daní. Přesto se založení vyplatí až od určité výše obratu. Za zmínku však stojí i další benefity v podobě budování značky a převoditelnosti. Živnostník po ukončení aktivního pracovního života ztratí renomé a reference – v čele společnosti však mohou stát například potomci či jiní rodinní příslušníci a navázat na úspěchy vybudované obchodní značky.

Jak podnikat snadno a rychle?

Vraťme se k otázce spjaté se založením s.r.o. Máte na spěch a chcete začít podnikat co možná nejrychleji? V tom případě máte hned dvě možnosti:

  1. pořídit si ready made s.r.o.
  2. nechat si společnost založit na klíč

Obě varianty zajišťuje společnost Companies.cz s.r.o., která je na trhu již od roku 2003. Pomáhá podnikatelům se zakládáním společností s ručením omezeným i dalších typů firem. Vlastní s.r.o. můžete mít ihned ve formě ready made (již založená společnost nevykazující žádné obchodní aktivity) nebo nově založené společnosti již za jediný den.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv