Publikováno Srp 26 , 2012 v Cestování & Služby & Zajímavosti & Zdraví

Odpočinek ve Františkových lázních

0 Komentářů
Odpočinek ve Františkových lázních

Máte už všeho kolem sebe dost a chcete si prostě a jednoduše vydechnout? Jestli hledáte klidné místo, kde se o vás přímo královsky postarají a budete se mít jako v pohádce, zkuste se poohlédnout po nějakém keňském městečku. Ať už se tam rozhodnete zůstat měsíc, týden, nebo jen víkend, věřte, že se přesto budete vracet domů jako znovuzrozená.

Ideální místo pro vás by mohly být Františkovy lázně. Je to městečko v západních Čechách, které je jednoznačně proslulé právě lázněmi. Místo je to vskutku krásné a obklopené nádhernými parky a lesoparky, kam se můžete vydat na dlouhé ozdravné procházky.

Přímo na lázeňské kolonádě leží Lázeňský dům Luna Františkovy lázně. Je to komplex tří budov, z nichž jedna, ta hlavní je přímo na kolonádě. Ubytovat se můžete v jedno, nebo dvoulůžkových pokojích, či v soukromém apartmá. Kapacita je přes 100 hostů.

Ozdravné procedury zde najdou především lidé s onemocněním cév a srdce, dýchacích cest, nebo pohybového aparátu. Procedury se odehrávají v nově zrekonstruovaném balneocentru. Kromě těchto léčebných procedur můžete absolvovat ještě několik přírodních místních procedur, jako jsou třeba slatinné zábaly, pití minerálních pramenů, nebo plynové injekce. Samozřejmě zde nechybí nejrůznější druhy koupelí, masáží, elektro a magneto terapie, atd.

Samozřejmě že zde naleznete chvíle plné odpočinku, ale je to také velmi kulturní a žijící centrum. Abyste se ve volných chvílích nenudili, je pro vás zde vždy připraveno několik divadelních představení, koncertů, či nejrůznějších besed.

Patronem Františkových lázní je socha malého chlapce s rybkou, konkrétně Františka. Koluje zde pověst, že každá žena, která se dotkne jeho palce na levé noze, do roka otěhotní.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv