Publikováno Srp 06 , 2014 v Zboží

Obaly z vlnité lepenky dříve a dnes

0 Komentářů
Obaly z vlnité lepenky dříve a dnes

Možná si ani neuvědomujete, kolik maličkostí vám každý den usnadňuje život. Mnoho z nich má základ v papíru, který umí člověk vyrobit již několik tisíc let. Využití papíru se ještě rozšířilo, když došlo k přechodu od ručně vyráběného papíru k papíru vyráběnému strojně. V současnosti není papír pouze potřebou pro psaní, ale i obalovým materiálem s širokou škálou použití. Například papírové krabice čas od času potřebuje každý.

Velmi často jsou používané obaly z vlnité lepenky, a to jak v domácnostech, tak v obchodu a průmyslu. Výroba obalů z vlnité lepenky tedy lepenky se zvlněnou prostřední vrstvou se používá už od konce 19 století a jeho obliba neklesá ani ve století jednadvacátém. Vlnitá lepenka vyniká nad jinými obalovými materiály odolností, tepelně izolačními vlastnostmi, dobrou potiskovatelností, velmi dobrou pevností a tuhostí při nízké váze a v neposlední řadě nízkými výrobními náklady. To se může promítnout do váhy i ceny baleného zboží. Objemová hmotnost vlnité lepenky je výrazně nižší, než je tomu u lepenky plné a proto použitím vlnité lepenky dochází k šetření materiálu.

V současné době se používají především tří a pětivrstvé lepenky, tvořené hladkým a zvlněným papírem. Vyrobit lze i lepenky ze sedmi, případně i více vrstev  z různých druhů papíru – podle toho, jakých vlastností chceme u vlnité lepenky dosáhnout. Jednotlivé lepenky se liší i velikostí zvlněné vrstvy či zvlněných vrstev. Problém s lámáním vlnité lepenky ve směru jednotlivých vln lze vyřešit použitím rozdílných vlnitých vrstev nebo otočením zvlněných vrstev proti sobě o 90°.

Pokud potřebujete výrobek z vlnité lepenky, poohlédněte se u specializovaných prodejců. Nejrůznější typy obalových materiálů, zásilkové a poštovní krabice, krabice na stěhování, víka, proložky, klopové i speciálně tvarované krabice vyráběné pomocí výsekových nástrojů najdete v sortimentu firmy South Bohemia Star. Vybírat můžete z obalových materiálů v různých pevnostních kvalitách. Není problém, nechat si vyrobit určitý typ krabice či obalu na míru. Pokud potřebujete zajistit zvýšenou ochranu vertikálních i kulatých hran či rohů přepravovaného zboží, můžete k tomu využít ochranné konstrukce a výztuhy krabic. Ty zajistí vyšší nosnost, stabilitu a lepší vzhled zabaleného zboží i možnost stohování zboží na sebe až v dvojnásobném množství.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv