Publikováno Bře 12 , 2012 v Dům a byt & Služby & Zajímavosti & Zdraví

Matrace a spánek

0 Komentářů
Matrace a spánek

Matrací do postele je dnes nepřeberné množství. Vyznat se v jejich nabídce není vůbec jednoduché a je několik parametrů, podle kterých byste se měli rozhodovat. V dnešním článku vám některé z nich přiblížíme. Zejména se zamyslete nad velikostí matrace. Většinou jsou za standard považovány matrace o rozměru 90 x 200 cm. Pokud jste vzrostlejší postavy, zcela jistě si kupte matraci delší. V nabídce jsou matrace i různých šířek. Vždy si ale musíte uvědomit, že je s takovou matrací horší manipulace při převlékání prostěradla. Proto většina manželských párů místo manželských matrací kupuje dvě shodné matrace.

Vhodná velikost matrace

To bychom měli velikost matrace a dostáváme se k její tvrdosti. Pokud si nejste jisti, zvolte matrace, které jsou z jedné strany tužší než z druhé. Matraci můžete libovolně otáčet a tím si zaručit dokonale zdravý spánek. Pokud se totiž nevyspíme, jak se říká „do růžova“, odrazí se to na naší náladě a samozřejmě také pracovní produktivitě. Rovněž se informujte na potahy, které se dají jednoduše z matrace sundat a vyprat. I zde platí, že klasický potah na „jednolůžko“ vyperete v běžné pračce. Potahy z větších matrací musíte nechat vyčistit, protože se do běžných praček nevejdou.

Materiál matrací

Podle feng shui bychom měli mít v ložnici pokud možno přírodní materiály. I matrace se dnes prodávají v BIO kvalitě s kokosovými jádry a podobně. Zdaleka nejprodávanější jsou ale stále kvalitní pružinové matrace a matrace z líné pěny. Trochu v jiné cenové relaci si můžete pořídit ortopedické matrace.

Český výrobce matrací

Asi se shodneme na tom, že Češi mají zlaté ručičky. I mezi výrobci matrací najdeme rize českou společnost. Jedná se o výrobce různých druhů matrací-společnost Tropico.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv