Publikováno Lis 24 , 2014 v Zajímavosti

Kam se starým katalyzátorem?

0 Komentářů
Kam se starým katalyzátorem?

Každý automobil dříve nebo později čekají opravy a také výměna některých dílů. Pokud vaše auto podstoupilo výměnu katalyzátoru a vy nevíte, co s ním, máme pro vás radu. Určitě zapomeňte na myšlenku starý katalyzátor uschovat s tím, že by se ještě někdy mohl hodit. To je totiž opravdu nesmysl. Proč se zahlcovat starými a navíc nefunkčními věcmi, když se jich můžete zbavit, získáte za ně peníze a ještě se zachováte ekologicky?

Společnost KOLTOM, která vznikla v roce 2006 a dříve se více zabývala výkupem kovového odpadu, dnes nabízí i službu výkupu starých katalyzátorů. Katalyzátor slouží v automobilu ke snižování škodlivin při spalování pohonných hmot. K reakci snižování škodlivin dochází díky přítomnosti drahého kovu, nejčastěji rhodia, platiny nebo paladia. Přítomnost těchto kovů tak dává katalyzátoru často poměrně vysokou hodnotu i po jeho dosloužení.

Tato společnost má dvě místa, kam můžete starý katalyzátor odvést a dostat za něj peníze. Buď lze využít pobočku v Chotěbuzi, nebo v Havířově. Pokud se ale s firmou předem domluvíte, je také možné, že lidé z firmy pro katalyzátory přijedou až k vám domů i pokud bydlíte mimo Moravskoslezský kraj.

Firma KOLTOM vykupuje katalyzátory jak z naftových tak i benzinových vozidel a také od vás vykoupí filtry pevných částic. Jejich cena se samozřejmě odvíjí od typu katalyzátoru a obsahu drahého kovu v něm. Obecně ale platí, že se cena za výkup katalyzátorů pohybuje od 300 korun až do několika tisíc. Také je důležitá aktuální cena drahých kovů na světových burzách, jelikož ji společnost při výkupu bere samozřejmě v potaz.

Pokud se chcete dohodnout, aby si firma pro váš katalyzátor přijela, můžete ji kontaktovat sami, nebo na jejich webu do kolonky pro rychlý kontakt napsat vaše telefonní číslo a záhy se s vámi někdo z personálu telefonicky spojí. Při jakémkoliv dotazu samozřejmě neváhejte a zeptejte se, dočkáte se vstřícné a rychlé odezvy.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv