Publikováno Zář 02 , 2015 v E-shopy

Jak zajistit, aby byla pro psa cesta autem bezpečná a pohodlná?

0 Komentářů
Jak zajistit, aby byla pro psa cesta autem bezpečná a pohodlná?

Máte psa a berete ho s sebou na cestu autem? Pokud ano, zbystřete! Pes i jiné zvíře může být pro vás jako řidiče velkým nebezpečím. Nikdy nevíte, co za nápad se v hlavě psa urodí. Může vám náhle skočit na klín, vy se polekáte, ztratíte kontrolu nad vozidlem a způsobíte nehodu. Silniční zákon sice říká, že každý řidič je povinen zajistit bezpečnost přepravovaného zvířete, ale neuvádí, jak přesně toho má být dosaženo. Právě s tím vám poradíme – nabízíme přehled několika vhodných řešení, jak zajistit bezpečný převoz vašeho psa, aby se při cestě cítil pohodlně.

3 bezpečná řešení

Pes by se v žádném případě neměl po vozidle svobodně pohybovat. Velmi jednoduchým způsobem, jak mu v tom zamezit, je použití speciálního postroje. Bezpečností postroje do auta vypadají podobně jako kšíry. Jejich výhodou je, že se upevňují k bezpečnostnímu pásu v automobilu. Výběr postroje se musí odvíjet od velikosti a váhy psa. Informace o tom, pro jakého psa je postroj vhodný, musí uvádět výrobce. Aby se pes cítil pohodlně, kupte postroj s pěnovým polstrováním, které zabraňuje zranění.

TIP: Pro malá plemena jsou vhodné speciální psí autosedačky. Dají se současně použít i jako pelíšek.

Máte-li naopak velkého psa a budete ho vozit na zadní sedačce, doporučujeme ještě ochranné autopotahy. Vyrábí se z odolného materiálu a jejich hlavní funkcí je ochrana čalounění v autě. Některé autopotahy mají i praktické kapsy, do kterých uložíte drobnosti jako vodítko, misku apod. Velké psy je také vhodné převážet v zavazadlovém prostoru. Zde je vhodným doplňkem mřížka. Myslete na to, aby zde měl pes dostatek prostoru.

Co ještě musíte psovi dopřát?

Kromě pohodlí to musí být hlavně přísun čerstvého vzduchu. Cestujete-li se psem, nechte pootevřené okénko. Není dobré pouštět klimatizaci, pes by se mohl nachladit. Při cestách na delší vzdálenost nezapomínejte na cestovní potřeby pro psy jako je skládací miska, koupit je možné i speciální cestovní lékárničku.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv