Publikováno Kvě 16 , 2015 v Finance

Jak, kde a proč si sjednat životní pojištění?

0 Komentářů

Život máme každý jen jeden. Samozřejmě, že si ho každý z nás chce užívat po svém a nejlépe na maximum. Není to ale jen zábava, klid a pohoda. Život je nevyzpytatelný. Nemusí to být ani vaším přičiněním a náhle budete muset řešit těžké životní situace. Může to být těžký úraz s trvalými následky, které způsobí invaliditu a v nejhorším případě i smrt. Není možné tyto věci ignorovat a myslet si, že vás nic takového potkat nemůže. Naopak, je třeba problémům předcházet. Ideálním řešením je právě kvalitní životní pojištění. V čem pomůže a kde ho sjednat nejvýhodněji?

Proč je nutné životní pojistku mít?

Životní pojistka by měla být vlastní všem. Funguje totiž jako ochrana dané osoby i jejich blízkých pro kritické životní situace, které svými následky mohou velmi negativně zasáhnout do běžného žití. Pojistku je možné chápat jako finanční podporu pro nenadálé situace jako je riziko trvalé invalidity či smrti.

V současné době pojišťovny nabízí 3 typy pojistek:

  • rizikové životní pojištění – vztahuje se pouze na úmrtí (úrazem či z jakékoliv jiné příčiny), specifické je v tom, že se zpravidla uzavírá jen na určitou dobu a po jejím uplynutí zaniká
   • kapitálové životní pojištění – vztahuje se na smrt úrazem a dožití, má jasně dané konkrétní částky, které budou v případě pojistných případů vyplaceny. Toto pojištění má spořící složku. Naspořené peníze se klientovi vyplácí po uplynutí sjednané doby pojistky.
    • investiční životní pojištění – nemá předem jasně definovanou výši výplat při pojistných událostech. Výše výplaty je závislá na hodnotě podílových jednotek, ty je možné zvýšit správným investováním.

     Rada se vyplácí

     Pokud se rozhodnete životní pojištění uzavřít, je určitě lepší se spojit s odborníky a nechat si poradit. Pojistka může být přizpůsobena vašim individuálním potřebám, což je vždy výhodnější. Pomoc při výběru a nastavení vhodného pojištění nabízí například nezávislý investiční a pojišťovací makléř Broker Finance, a.s.

     Zanechte komentář

     Kontakt:

     V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

     Provozovatel portálu:

     Archiv