Publikováno Říj 15 , 2012 v Služby & Zajímavosti

Jak efektivně označit výrobek

0 Komentářů
Jak efektivně označit výrobek

Podnikáte v obchodování? Jsou vaším produktem výrobky, kterých je opravdu mnoho, nebo jsou to celé série? Jistě tedy řešíte problém propagace a celkového designu. Samozřejmě také podle rčitých norem nesmí chybět dostačující a pravdivý popisek, datum spotřeby, informace atp. Souhrnně se to nazývá průmyslové značení. Je to vlastně taková známka k tomu, aby se produkty mohly legálně distribuovat.

Celkový design si výrobce většinou nechá navrhnout, nebo osobně vymyslí podle zaměření firmy. Každý totiž potřebuje jinou propagaci zaměřenou na jinou cílovou skupinu. Problém pak ale nastává, jak průmyslové značení ve finále obstarat. Například firma liftec nabízí prodej, pronájem i servisní služby těchto strojů. Můžete si tedy podle frekvence využití zvolit to, co je pro vás nejvýhodnější.

Je mnoho různých druhů etiket, které kdekdo potřebuje natisknout. Samozřejmě se ale i namísto tisku etiket dá výrobek potisknout přímo. Firma liftec vám může nabídnout hned několik technologií. Zejména kontaktní nebo bezkontaktní. Mezi dva nejrozšířenější způsoby potisku patří technologie injekt. Tato metoda je bezkontaktní a spočívá v nastříkání inkoustu přímo na výrobek. Lze ji aplikovat snad na úplně všechny materiály. Je hodně spolehlivá a hodně vydrží. Dokáže také takhle vytvořit opravdu malé znaky, které by jinou metodou byly obtížné vytvořit.

Druhou rozšířenou metodou jsou laser technologie. Laser naopak od injektové technologie barvu z výrobku spíše ubírá. Respektive ji jakoby „užírá“. Značení laserem z materiálu odstraňuje celou jednu vrstvu. Například barvu, nátěr, odpaří plast, nebo změní vlastnost materiálu. To všechno se odvíjí podle zvoleného druhu laserové technologie. Vznikne tak vůbec nejtrvanlivější technické označení, které je možné. Je to asi nejmodernější technologie. I ta se hodí snad na všechny materiály. Nejjednodušší lasery jsou asi CO2 lasery, nejšpičkovější zase vláknové lasery.

Samozřejmě že existuje ještě více typů technologií. Každá má svá pro a proti a některá v něčem vyniká, jiná nikoliv. Je jen na vás a typu vašeho výrobku, jakou zvolíte a zda vyberete tu správnou.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv