Publikováno Čer 14 , 2015 v Zboží

Jack Daniel – muž, který překročil vlastní stín

0 Komentářů
Jack Daniel – muž, který překročil vlastní stín

V současné době je Jack Daniels Tennessee whiskey jednou z nejznámějších whiskey na světě. Jaké ale byly začátky této značky i jejího tvůrce, Jacka?

Jack byl nejmladším z deseti dětí a z domova odešel ve velmi raném věku. Byl vychován rodinným přítelem a luteránským pastorem Callem, který shodou okolností vlastnil také malou palírnu na whiskey za městem Lynchburg ve státě Tennessee. Právě zde se mladý Jack naučil výrobě whiskey a ve svých třinácti letech od pana Calla palírnu koupil. Když roku 1866 skončila občanská válka, musely být dle zákona všechny palírny registrované, Jack tu svou zaregistroval jako první a to ve svých 16ti letech. Díky tomu je lihovar v Lynchburgu nejstarší registrovanou palírnou v USA a nese statut národní památky.

Do alkoholové rodiny pyšnící se etiketou Jack Daniels můžeme zařadit tyto dobroty:

· Jack Daniels old No.7 je nejznámější whiskey na světě. Má sytou, středně medovinovou barvu a svou jemnou chuť získává překapáváním přes 3 metrovou vrstvu dřevěného uhlí javoru cukrodárného a asi čtyřletým zráním v dubových sudech.

· Gentleman Jack – velmi jemná whiskey a výraznou chutí, která je jako jediná na světě 2x překapávaná přes dřevěné uhlí. Druhé překapávání však probíhá až po procesu staření, tedy před plněním do lahví.

· Jack Daniels Single Barrel je velmi exkluzivní whiskey s ojedinělým procesem zrání v sudech, které jsou vystaveny přirozeným změnám teploty. Má delší dobu zrání a láhev se plní z jednoho sudu, každá várka je tak originálem a obsahuje přibližně 250 lahví.

· Jack Daniels Honey je nejmladším členem rodiny. Jedná se o jemný likér s delikátní chutí, jehož základ je tvořen Jack Daniel sold No. 7 a medovým likérem z pravého včelího medu získaného v oblasti Tennessee. Díky tomu má zlatavou barvu a sladkou chuť. I když je to novinka, seženete jej například na e-shopu alkohol.cz. Lahodná a plná chuť pak nejlépe vynikne budete-li tento specifický alkohol podávat vychlazený na -18°C.

Whisky, whiskey nebo bourbon?

Whisky je termínem obvykle používaným pro alkohol z ječmene či obilovin ve Skotsku, Walesu, Kanadě a nyní dokonce v Japonsku. Naproti tomu pojem whiskey se užívá v Irsku a ve Spojených státech. Název pochází z irské gaelštiny a v překladu znamená „voda života“, v minulosti se užívala především pro své léčivé účinky. Bourbon je termín užívaný pro whiskey z Kentucky s obsahem alespoň 51% kukuřice. A přestože podle norem je i Jack Daniels bourbonem, užívá se termín Tennesse whiskey.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv