Publikováno Pro 17 , 2012 v Dům a byt & E-shopy & Služby & Zajímavosti & Zboží

Inovativní biokrby pro každého

0 Komentářů
Inovativní biokrby pro každého

Dnešním článkem potěšíme zejména všechny ty, kteří stejně jako my v redakci, milují novinky. Tentokrát se bude jednat o inovativní biokrby, které nám představí Mgr. Michaela Brandalíková, odbornice na biokrby.

Biokrby jsou krby s opravdovým plamenem, který spaluje speciální biolíh určený do těchto krbů. Produktem spalování je hlavně teplo (výhřevnost biokrbů je od 2 do 5kW, kde záleží převážně na velikosti hořáku), určité množství vodní páry a oxid uhličitý. Hořením ale nevznikají žádné zplodiny, saze ani jiné škodlivé látky, takže biokrb může být opravdu kdekoliv. Biokrby nepotřebují komín pro odvod spalin, sazí, kouře a jiných zplodin, protože žádné nemají.

Procesem spalování biolíhu vzniká stejné množství vodní páry, které vytvoří domácí zvlhčovač vzduchu. Biokrby mohou být z nerezu, keramiky, mramoru, kamene nebo například ze skla. Záleží pouze na budoucím majiteli, která z mnoha variant designů se hodí právě do jeho interiéru popřípadě exteriéru.

Biokrb se hodí do jakéhokoliv interiéru. Instalace biokrbu je v případě nástěnné varianty stejně jednoduchá jako zavěšení obrazu, volně stojící biokrby nepotřebují instalaci žádnou. Nejdůležitější část biokrbu – hořák je vyroben z oceli, u menších biokrbů je vyroben z dostatečně silného hliníkového plechu. Například biokrby Crescent nebo Glass Cube mají hliníkové kalíšky o velikosti cca 200ml a plamen vydrží téměř 1hodinu.

Teď jistě kroutíte hlavou. Jde o super designový výrobek, ale jistě si ho bude moci dovolit jen horních deset tisíc. Opak je ale pravdou, protože všeobecně platí, že pořizovací cena biokrbu závisí na velikosti, kvalitě, designu a použitém materiálu. U malých krbů by neměla cena přesáhnout 5000Kč, u větších se můžeme pohybovat od 5 až do 70tisíc i víc. Průměrná cena běžně prodávaného malého biokrbu je 2000Kč u většího pak okolo 18 000Kč. Všechny u nás dostupné modely můžete v klidu domova prohlédnout na webové prezentaci biokrby.cz

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv