Publikováno Pro 07 , 2012 v Rubriky

Fenomén: Kmenové buňky

1 Komentář
Fenomén: Kmenové buňky

Děkujeme, že jste navštívili náš webový portál. Dnešní téma vás bezesporu zaujme, protože se týká každého z nás. Ti bystřejší z vás už jistě pochopili, že si pod lupu vezmeme zdraví, resp. metodu aplikaci kmenových buněk, která pochází z USA. Kmenové buňky jsou to tělu vlastní buňky, které se nacházejí v různých tkáních a orgánech. Nejčastěji jsou izolovány z kostní dřeně nebo z tukové tkáně. Právě tuková tkáň je bohatá na kmenové buňky. Jistě mi dáte za pravdu, že jde o hodně skloňované téma, protože se podle posledních výzkumů jedná o opravdový fenomén, díky kterému se dá léčit třeba i artróza.

Artróza je totiž chronická a bolestivá degenerace především nosných kloubů, kterou trpí 50-80 % dospělé populace nad 50 let. Lékaři nejdříve pacientovi provedou malou liposukci, kdy odsají asi padesát mililitrů tuku z těla. Kmenové buňky se následně ve spolupráci s tkáňovým zařízením separují a aplikují injekčně přímo do oblasti postiženého kloubu (viz obrázky).

Kmenové buňky pak pod vlivem vlastního působení v místě postižení umožní regeneraci a obnovu poškozených tkání. V neposlední řadě odstraní zánět kloubu artritidu, která je příčinou urputných bolestí, zastaví jeho další degeneraci a zčásti obnoví poškozená místa na chrupavce. Pacient by měl během týdne cítit výraznou úlevu a je možné, že se vyhne výměně kloubů, pokud mu hrozí.

kmenove bunky odberStupeň artrózy určuje klinické a rentgenové vyšetření postiženého kloubu. Oprava poškozené chrupavky trvá zpravidla několik měsíců v závislosti na stupni a rozsahu postižení, avšak k významnému zlepšení potíží (především bolestivosti) může dojít již po 1-2 týdnech. Po 3 měsících je vhodné zkontrolovat klinický stav. V případě předchozího těžkého poškození chrupavky je vhodné zvážit druhou aplikaci kmenových buněk.

V průběhu letošního roku (2012) provedl MUDr. Ladislav Lukáč zhruba stovku aplikací a výsledky jsou mimořádné. Příznivou odezvu má až 90% klientů. Pozitivní ukazatele byly zaznamenány hlavně v ústupu, nebo snížení intenzity bolesti a také v rozsahu hybnosti kloubů postižených artrózou. V Praze jsou aplikace prováděny v ambulanci Online 24 kliniky na Karlově náměstí a v Ostravě na Klinice plastické chirurgie v Tyršově ulici v centru města.

Jeden komentář → “ Fenomén: Kmenové buňky ”


  1. Irena Noskova

    5

    Zajíma mě cena teto lečby.


Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv