Publikováno Čvc 28 , 2012 v Dům a byt & E-shopy & Služby & Zajímavosti & Zboží & Zdraví

Ekologické dětské hračky a nádobí

0 Komentářů
Ekologické dětské hračky a nádobí

V dnešním článku se zaměříme na dětské nádobí KIKKO ECO a také na ekologické dětské hračky. A v čem spočívá krása ekologických potřeb pro děti? Po opotřebování nemusíte hračky ani jídelní soupravu, která je k dispozici ve složení dělený talíř, miska, hrníček a příbor (cena celé sady je 649 Kč), vyhazovat do odpadkového koše, vše je totiž bidegradabilní, tedy snadno rozložitelné a nebude naši modrou planetu hyzdit po staletí jako třeba plasty. Navíc se s těmito výrobky můžete střetávat v obchodech s kojeneckým zbožím po celé ČR nebo si je objednat na kikko.cz.

Dětská jídelní souprava KIKKO®ECO

Všechny fyzikální vlastnosti dětského nádobí KIKKO®ECO jsou stejné, jako u výrobků z běžné umělé hmoty. Mají tudíž dostatečnou pevnost a za běžných okolností se nelámou. Navíc ekologická umělá hmota je na dotek velmi příjemná. Fyzikální vlastnosti nádobí KIKKO®ECO byly testovány a vlastní certifikáty CE a EN 71. Dětská jídelní souprava vyrobená z ekologického plastu ECOL Green Pla, jehož základem je kukuřičný škrob. Nádobí je vyrobeno v módní zelenkavé barvě a je opatřeno obrázky zvířátek, které speciálně pro kolekci KIKKO ECO vytvořila výtvarnice Vendula Hegerová. Hračky jsou různobarevné tak, aby děti co nejvíce zaujaly.

Ekologické hračky KIKKO®ECO

Co s hračkami, se kterými už si děti nechtějí hrát? Hoďte je do bioodpadu nebo do kompostu spolu se slupkami z ovoce a zeleniny. Opět se jedná o výrobky z  ekologického materiálu ECOL Green Pla z kukuřice a byly testovány a mohou se prokázat certifikáty CE a EN 71. Patentovaný kukuřičný plast neobsahuje žádné nebezpečné látky, které mohou naopak obsahovat běžné plasty vyráběné z ropy. Ve výrobcích označených jako KIKKO®ECO nejsou žádné dioxiny, ftaláty, ani volné aminy. Hmota z kukuřičného škrobu má před sebou obrovskou perspektivu. Společnost Kikko navíc chystá další novinky, jako sady barevných kuchyňských prkének. Jednotlivá barva pro jeden typ potravin (maso, pečivo, ryby a ovoce-zelenina).  Praxe běžná v západních zemích a luxusnějších restauracích, kdy se každá potravina připravuje na jiném prkénku, bude v brzké době běžná i u nás. Hygiena je totiž čím dál důležitější nejen v provozech jako jsou jídelny, ale také v našich domácnostech.

Více na kikko.cz

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na
redakce@infomanie.cz

Provozovatel portálu:

ALIDA, spol. s r.o. V lípách 157, Mnichovo Hradiště

Telefon : +420 724 192 819

E-mail : info@alida.cz

Archiv