Publikováno Pro 20 , 2014 v Cestování

Dovolená na jihu Čech

0 Komentářů
Dovolená na jihu Čech

Dovolené není nikdy dost, a pokud také máte pocit, že alespoň prodloužený víkend někde v rámci České republiky vyřeší váš problém s přepracovaností, tak je dnešní článek právě pro vás. U nás je totiž spousta míst, které rozhodně stojí za vidění. Ať už máte rádi pamětihodnosti nebo nespoutanou přírodu, zcela jistě se vydejte na jich naší republiky, najdete tam vše, co hledáte.

Ubytování České Budějovice

Velkou výhodou je ubytování ve větším městě, protože na malém prostoru máte spoustu zajímavostí. Jihočeská metropole České Budějovice nabízí spoustu vyžití, zejména pak vyhlášené restaurace, kde se netočí nic jiného, než světoznámé pivo Budweiser Budvar. V centru také najdete mastné krámy. Ostatně v centrum bylo velmi zasaženo povodněmi, ale v dnešní době po vodě téměř ani památky. Vše je nové, krásné.

Co se ubytování jako takového týče, doporučujeme penzion kousek od výstaviště. Spojit můžete příjemné s užitečným a navštívit některý z hobby veletrhů nebo jakýkoliv jiný. Jde o penzion U Zelené ratolesti, který nabízí ubytování v devíti útulných pokojích. Penzion je památkově chráněný, takže na vás dýchne kouzlo minulosti klasického stylu. Pokud vás tedy zajímají památky, v jedné z nich se můžete ubytovat, navíc se vším moderním komfortem, jako je bezdrátové připojení k internetu a podobně.

Nejen pro milovníky památek a služební cesty na výstaviště je penzion určen. Na své si přijdou i všichni ti, kteří milují pohyb. Najdete zde několik cyklistických tratí, které se hodí i pro jízdu na kolečkových bruslích. Jedna z tratí vede dokonce až na zámek Hluboká. Jde o jeden z mnoha zámků, který rozhodně stojí za návštěvu. Podívat se můžete do krásného zámku nebo jen obdivovat překrásně upravené zahrady. Rozhodně ale doporučujeme nevybírat termíny v létě. Výlet na Hlubokou plánujte raději na jaře a na podzim, kdy zde nebude tolik lidí.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv