Publikováno Říj 28 , 2014 v Zdraví

Dejte svému tělu dostatek minerálních látek

0 Komentářů
Dejte svému tělu dostatek minerálních látek

Pro tělo je důležité, aby mělo nejen dostatek vitamínů, ale také minerálů. Minerály si tělo samo nevyrobí, a proto je musíme přijímat ve stravě a nápojích, popřípadě ve formě doplňků stravy. Dostáním minerálů do těla ještě ale nemáme vyhráno. Nyní může nastat problém se vstřebáváním minerálů, pokud správně nefunguje trávicí trakt. Zde totiž probíhá nejen vstřebávání potřebných minerálních látek, ale také látková výměna. Velmi důležitý pro správné vstřebávání minerálů je i pitný režim. Voda je totiž důležité rozpouštědlo, které pomáhá minerálům se vstřebat do těla.

Dostatek minerálů musí mít tělo po celý život. Při růstu je jejich spotřeba zvýšená, proto je jejich příjem u dětí velmi důležitý. Stejně tak tomu je i po úrazech, kdy se tělo zotavuje, při stresu či velké fyzické námaze. S vzrůstajícím věkem se zhoršuje vstřebávání minerálů z potravy, proto je zde na místě sáhnout po kvalitním doplňku stravy, který vám dodá všechny potřebné minerály.

Mezi nejdůležitější minerály pro naše tělo patří například železo, zinek, draslík, síra, chlor, hořčík, vápník, ale určitě i sodík, selen nebo fosfor a stopové prvky. Při nedostatku jednoho nebo více minerálů se mohou objevit různá onemocnění nebo zdravotní problémy.

Stejně tak jako pro člověka je dostatek minerálních látek důležitý i pro naše čtyřnohé miláčky. Psy i kočky se zvyšujícím se věkem často trpí onemocněním pohybového aparátu. A jak jistě víte sami nejlíp, bolesti kloubů nejsou nic příjemného.

Doplňkem stravy, vhodným nejen pro člověka, ale i pro vaše zvíře, mohou být Schindeleho minerály. Tento preparát má dlouhou historii a mezi nevýznamnější účinky se uvádí zlepšení krevního tlaku, ať se potýkáte s hypertenzí nebo s hypotenzí. Dále pomáhají při cukrovce, osteoporóze, dně, revmatismu, při cévních potížích a působí preventivně proti infarktům. Schindeleho minerály, které jsou vyrobeny z kamenné moučky bohaté na minerály i stopové prvky se doporučují i při kožním onemocnění, migrénách a pro zlepšení vlasů, zubů i nehtů

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv