Publikováno Bře 13 , 2015 v Služby

Chcete studovat jazyky?

0 Komentářů
Chcete studovat jazyky?

Kolik znáš jazyků, tolikrát jsi člověkem. To je známé rčení. Pokud se učíte jazyky ve škole, tak je to značka ideál. V prvé řadě si musíte uvědomit, že jazyky vás zadarmo už nikdy nikdo učit nebude. Na druhou stranu je výuka jazyků na školách mnohdy na nevalné úrovni. Přesně to je důvod, proč je u nás tolik populární pomaturitní studium na jazykové škole.

Už jste si prošli pohovorem při hledání práce. Téměř všechny pracovní pozice v dnešní době vyžadují znalost alespoň jednoho jazyka. Nejběžnější je samozřejmě angličtina. Vraťme se ale k již nakousnutému tématu pomaturitního studia.

Pomaturitní studium

Pokud nevíte, o co se jedná, v podstatě jde o pokračování středoškolského vzdělání s tím rozdílem, že během denního studia na dvacet hodin týdně se soustředíte jen a pouze na daný cizí jazyk. Je na vás, zda se budete soustředit na jazyk anglický, německý nebo třeba španělštinu. Velkou výhodou takto intenzivních kurzů je bezesporu fakt, že pak bez problémů zvládnete některou z mezinárodních zkoušek. Na výběr také máte spoustu kurzů, které jsou přímo zaměřeny jako příprava na tu či onu zkoušku. Je jedno, zda se jedná o českou státnici z jazyka, nebo nějaký certifikát s mezinárodní působností.

Kde studovat?

Napříč českou republikou je spousta jazykových škol. My jsme dostali kladné reference na pražskou jazykovou školu Lingua Sandy, která je členem Asociace certifikovaných jazykových škol AJŠA a nabízí Pomaturitní studium Praha.

Velmi nás zaujalo, že škola připravuje své absolventy nejen na některou z pracovních pozic v některé z nadnárodních společností, ale také k dalšímu studiu na vysoké škole. Zde se totiž bez cizího jazyka, zejména angličtiny, také neobejdete. Jen při psaní závěrečných prací budete muset využívat zahraniční literaturu a články. Pomaturitní studium angličtiny ale v prvé řadě pomůže odbourat jazykovou bariéru také při cestování jen tak, třeba na dovolené v zahraničí.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv