Publikováno Bře 31 , 2015 v Dům a byt

Blahodárné účinky saunování

0 Komentářů
Blahodárné účinky saunování

V dnešním článku se zaměříme na sauny. Jejich blahodárné účinky na náš organizmus jsou totiž známy již opravdu dlouhou dobu. Naší imunitu ovlivňuje spousta faktorů. Když pomineme genetickou informaci, kterou si nese každý z nás, a kterou nelze ovlivnit, jsou zde i jiné faktory. Jedním z nich je bezesporu zdravý životní styl a dostatek vitamínů v potravě. V neposlední řadě ale můžeme imunitu podporovat i různými doplňky stravy. Pokud jste v dnešní přechemizované době tak trochu proti všem práškům, zkuste přírodní proces v rámci saunování.

Klasická finská sauna, ale i infrasauna totiž působí na náš imunitní systém podobně jako doplňky stravy. Tělo výrazně ohřejete a následně zchladíte, což nastartuje bílé krvinky k akci proti případným choroboplodným zárodkům.

Jak často chodit do sauny?

Odborníci radí navštívit saunu alespoň jednou týdně. Přibližně týden je totiž naše imunita nastartovaná. Pokud tedy nemáte čas chodit do sauny alespoň jednou týdně, může váš problém vyřešit domácí sauna. Ne každý má čas dojíždět do sauny a navíc se zde sprchovat s úplně cizími lidmi. Ve veřejných saunách je běžné, že se do nich chodí v plavkách. Odborníci ale doporučují saunovat nahé tělo. Domácí sauny jsou navíc v dnešní době velmi dostupné a vy už nebudete muset řešit časový pres. Do sauny si zajdete kdykoliv budete mít čas a chuť.

Jak nakupovat?

V prvé řadě si rozmyslete, jaký druh sauny chcete (infrasaunu či klasiku) a pak až se zaměřte na značku. Nás zaujaly německé sauny Karibu, které nabízejí nejvyšší komfort a kvalitu za cenu, která vás mile překvapí. V nabídce jsou malé sauny vhodné i do těch nejmenších interiérů, stejně jako velké saunovací domky pro venkovní použití. Ty se hodí zejména do větších provozů, jako jsou hotely a podobně. Podtrženo sečteno, z devadesáti dostupných modelů si vybere opravdu každý.

Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv