Publikováno Led 22 , 2013 v E-shopy & Zajímavosti & Zboží & Zdraví

Bazénová chemie

1 Komentář
Bazénová chemie

Nad dnešním tématem možná budou někteří z vás kroutit hlavou. Řešit totiž budeme tematiku zahradních bazénů. Právě v této době je totiž vhodné, zapřemýšlet nad tím, jaký bazén je vhodný právě pro vás, jaké bude mít příslušenství a samozřejmě, kolik do něho chcete investovat. Nejedná se samozřejmě o investici, kterou byste podstupovali dnes a denně nebo nějak často. Přesto je ale dobré nákup rozmyslet. S nákupem bazénu totiž souvisí i nákup doplňků, jako je filtrace, schůdky, teploměr a podobně. Také nesmíte zapomenout na příslušenství. Sem řadíme zastřešení bazénů, různé druhy ohřevů atd.

Zastřešení je velmi vhodné, protože díky němu lze výrazně prodloužit koupací sezónu. Také zabráníte mechanickým nečistotám, aby se dostaly do vody, a tak jí znečišťovaly. Se znečišťováním vody samozřejmě souvisí také vhodný způsob filtrace vody. Zdaleka nejvyhledávanější jsou pískové filtrace, které nejsou drahé, ale za to vysoce účinné. Ani tak se ale bezesporu neobejdete bez kvalitní bazénové chemie.

Bazénová chemie je nepostradatelná pro malé zahradní bazény i větší komerční. Zabraňuje rozvoji sinicových a řasových kolonií, voda díky ní nezapáchá a zůstane déle čerstvá. Velmi důležité je vždy číst návod a přípravky dávkovat přesně podle návodu. Bazénová chemie slouží rovněž k úpravě optimální hodnoty pH bazénové vody, která se pohybuje v rozmezí 6,8 – 7,6. Většinou je tedy potřeba použít přípravky na snižování pH vody, protože voda z vodovodního řádu má většinou pH o trochu vyšší. Bazénová chemie navíc zdaleka nemusí být na bázi chloru, a tudíž nezapáchá. Také se vám nemůže stát, že vaše blonďaté vlasy budou mít nádech dozelena. Ve vodě se pak mohou koupat i opravdu malé děti nebo jedinci s velmi citlivou pokožkou. I tak odborníci radí se před vstupem do bazénu osprchovat a stejně tak i po koupeli.

Jeden komentář → “ Bazénová chemie ”


  1. Tomas

    4

    Naprostá pravda. Bazénová chemie je nepostradatelná a pokud ji nemám, tak začíná problém.


Zanechte komentář

Kontakt:

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat na

Provozovatel portálu:

Archiv